A Ty jak zarządzasz swoją firmą? Tradycyjnie, czy nowocześnie?

óra nie opiera się jedynie na kontaktach z klientami. Często właściciele takich firm o wiele taniej i bardziej komfortowo mogą załatwiać różne sprawy przez Internet lub telefon, więc tradycyjna siedziba nie będzie im potrzebna. Wi

A Ty jak zarządzasz swoją firmą? Tradycyjnie, czy nowocześnie?

Najlepsze pomysły na prowadzenie biura

Czy można prowadzić firmę z własnego domu? Oczywiście, że tak! Jest to świetne rozwiązanie dla tych, którzy prowadzą działalność, która nie opiera się jedynie na kontaktach z klientami. Często właściciele takich firm o wiele taniej i bardziej komfortowo mogą załatwiać różne sprawy przez Internet lub telefon, więc tradycyjna siedziba nie będzie im potrzebna. Wiadomo jednak, że nie każdy chce za siedzibę firmy podawać swój adres domowy, dlatego warto mieć miejsce, w którym w razie konieczności będzie można zorganizować spotkanie lub popracować. Najlepszym wyborem będzie oczywiście wirtualne biuro, które daje więcej swobody i znacznie ogranicza koszty.


Wkipedia - kilka przydatnych informacji

Sektor małych i średnich przedsiębiorstw (sektor MŚP) ? sektor publiczny i sektor prywatny grupujący średnie, małe przedsiębiorstwa oraz mikroprzedsiębiorstwa; termin międzynarodowy stosowany w krajach Unii Europejskiej oraz m.in. przez Organizację Narodów Zjednoczonych, Światową Organizację Handlu, Bank Światowy.

Takie wyodrębnione kategorie przedsiębiorstw pojawiły się w polskim prawodawstwie w 2004 r., w ramach jego harmonizacji z prawodawstwem Unii Europejskiej. Do sektora MŚP zalicza się podmiot prowadzący działalność gospodarczą bez względu na jego formę prawną. W szczególności są to osoby prowadzące działalność na własny rachunek, przedsiębiorstwa rodzinne zajmujące się rzemiosłem lub inną działalnością, bądź spółki lub konsorcja prowadzące regularną działalność gospodarczą.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Sektor_ma%C5%82ych_i_%C5%9Brednich_przedsi%C4%99biorstw


Definicja przedsiębiorstwa

Przedsiębiorstwo (lub inaczej jednostka gospodarcza) ? wyodrębniona prawnie, organizacyjnie, techniczno-produkcyjnie i ekonomicznie jednostka, prowadząca działalność gospodarczą, stanowiąca podmiot podstawowej rangi w gospodarce rynkowej. Istotą działalności przedsiębiorstwa jest produkcja dóbr lub świadczenie usług. Najczęściej definiowanym celem działalności przedsiębiorstwa jest osiąganie zysku poprzez zaspokajanie potrzeb konsumentów. Z perspektywy finansowej celem przedsiębiorstwa jest wzrost jego wartości rynkowej w średnim i długim okresie z korzyścią dla jego właścicieli.

Odrębność prawna przedsiębiorstwa oznacza, że przedsiębiorstwo jest podmiotem praw i obowiązków, którego forma jest określana przez właścicieli przedsiębiorstwa i jest ona zależna od regulacji prawnych obowiązujących na terytorium, na którym funkcjonuje podmiot. Odrębność organizacyjna przedsiębiorstwa oznacza, że jest to jednostka zorganizowana w oparciu o określone metody zarządcze i procesy organizacyjne umożliwiające prowadzenie działalności. Odrębność techniczno-produkcyjna przejawia się w wydzielonym układzie technicznym pozwalającym na prowadzenie produkcji lub świadczenie usług przez jednostkę. Odrębność ekonomiczna oznacza wydzielenie majątkowe, samodzielność decyzyjną i dochodową, której wyrazem jest dążenie do osiągania dodatniej różnicy między efektami i nakładami

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Przedsi%C4%99biorstwo