Bycie pięknym, a poczucie własnej wartości

ąca się korektą rzeczywistych lub odczuwanych...defektów ciała. Związana ściśle z chirurgią dziecięcą, neurochirurgią, laryngologią, okulistyką, traumatologią, ortopedią oraz równie ważnymi jak fizjologia, patologia, immunologia,

Bycie pięknym, a poczucie własnej wartości Każdy chce być piękny i młody. Na szczęście - obecnie łatwo spełnić to marzenie :)

Trochę teorii

Za Wikipedią:
Chirurgia plastyczna (kosmetyczna lub estetyczna) - dziedzina medycyny zajmująca się korektą rzeczywistych lub odczuwanych...defektów ciała. Związana ściśle z chirurgią dziecięcą, neurochirurgią, laryngologią, okulistyką, traumatologią, ortopedią oraz równie ważnymi jak fizjologia, patologia, immunologia, rehabilitacja, psychologia, psychiatria.

Jak widzimy, nie jest to tylko poprawianie urody z powodu próżności, to poważna gałąź medycyny, ściśle powiązana z poprawianiem jakości naszego życia.

A jak to się zaczęło? Cytuję:

Proste techniki plastyczne były znane już w I w.n.e., polegały na zabiegach z oczyma. W XV w. Heinrich von Pfolspeundt opisał zabieg, w którym odnowił nos psu. Podobno wyciął kawałek skóry z jego ramienia i umieścił w okolicach nosa. Jednak wszystkie tak wczesne techniki były niezbyt skuteczne i mogły zakończyć się zakażeniem. W 1827 pierwszy amerykański chirurg plastyczny John Mettauer przeprowadził operację na sobie samym. Nowozelandczyk Sir Harold Gillies wynalazł specjalne zastrzyki, były jednak one daleko od operacji plastycznych, jego praca rozwinęła się podczas II wojny światowej, wraz z kuzynem wymyślili specjalne płomienie do operacji i zastrzyki. Założyli tzw. Klub Królika Doświadczalnego, w którym próbowali tych technik aby zrekonstruować elementy twarzy i ciała u żołnierzy poszkodowanych podczas walk na wojnie.

Jak widzimy, podstawy tej dziedziny medycyny miały ciekawe początki, i absolutnie nie jest to powiązane z tym, jak wielu postrzega chirurgię plastyczną dzisiaj. Naprawdę wielu ludzi dzięki operacjom plastycznym może poprawić jakość swojego życia.



Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Chirurgia_plastyczna


Problematyczna tkanka tłuszczowa

Prawie każda z nas chciałaby się pozbyć kilku kilogramów. Czasami tłuszcz znajduje się w miejscu, w którym trudno jest się go pozbyć za pomocą diety - na przykład na podbródku, czy ramionach. Wiadomo, że jak chudniemy to tracimy na obwodzie w różnych częściach ciała. No właśnie - a jeżeli chcemy zachować kształt swojego biustu, ale mieć szczupłe nogi, których poskąpiła nam natura? Cóż - w takim wypadku zostaje nam interwencja chirurga, czyli odsysanie tłuszczu.


A może tradycyjnie - dieta i ćwiczenia?

Zanim zdecydujesz się na zabieg liposukcji, warto się poważnie nad tym zastanowić. Jest to dość drogie, ale może być niebezpieczne dla zdrowia. Jest to radykalna metoda pozbycia się niechcianych kilogramów. Zanim podejmiesz decyzję warto spróbować pójść do dietetyka. Odchudzanie tradycyjnymi metodami jest bardziej czasochłonne, ale zdecydowanie zdrowsze i daje trwalsze efekty. Dzięki diecie i ćwiczeniom możemy zmienić cały styl życia i poprawić stan swojego zdrowia. Pamiętajmy tez, że liposukcja nie zmniejszy otłuszczenia narządów wewnętrznych.