C i jak z reklamą zewnętrzną

BilbordSposobów reklamy jest tyle ile ludzi na świecie, no może nie aż tyle, ale bardzo dużo. Do najpopularniejszych można z pewnością zaliczyć bilbordy. Bilbord to reklama którą stawiamy raz i sama na siebie pracuje, wystarczy us

C i jak z reklamą zewnętrzną Dobra reklama, to działająca reklama. Wybór jest niemały: wizytówki, ulotki reklamowe ,albo to tak na prawdę kilka możliwości na reklamę firmy. Jak wybrać najkorzystniejszy z nich?

Bilbord

Sposobów reklamy jest tyle ile ludzi na świecie, no może nie aż tyle, ale bardzo dużo. Do najpopularniejszych można z pewnością zaliczyć bilbordy. Bilbord to reklama którą stawiamy raz i sama na siebie pracuje, wystarczy ustawić ją w dobrym miejscu, aby mieć pewność, że będzie skuteczna i przyciągnie uwagę przechodniów, czy też kierowców. Związane z tym typem reklamy koszty to kwestia druku samej reklamy oraz wynajmu przestrzeni reklamowej, jeżeli takiej nie posiadamy. Dobry design takiej reklamy potrafi skutecznie zwrócić na siebie uwagę, na tle innych reklam w okolicy.

Należy jednak pamiętać, aby taka reklama była czytelna i dość duża, przecież potencjalni klienci będą ją oglądać z dość dużego dystansu i muszą być w stanie bez problemu przeczytać informacje zawarte na reklamie. Przestrzegając zasad projektowania i umiejscowienia tego typu reklamy z pewnością będzie to dobra inwestycja.


Ulotki, czy watro?

Na temat skuteczności ulotek można powiedzieć kilka konstruktywnych rzeczy. Po pierwsze ulotki rozdane w odpowiedniej ilości, faktycznie mogą sporo zdziałać, ale rozdanie ich za dużo może skutkować negatywnym postrzeganiem reklamowanej firmy. Ulotki raczej nie są niezawodnym źródłem nowych klientów, ale wpływają na świadomość istnienia danej marki w okolicy, gdzie są rozdawane.

Sprawa z ulotkami jest o tyle skomplikowana, że w przeciwieństwie do innych form reklamy, ulotki trzeba rozdystrybuować. Wiąże się to z zatrudnieniem odpowiedniej ilości pracowników oraz pokrycie kosztów ich pensji, co zwiększa koszty reklamy. Należy też pamiętać, że i tak większość ulotek ląduje w koszu, więc konwersja może okazać się bliska zeru.


Wiki o reklamie

Reklama (z łac. reclamo, reclamare ?odzew?; re 'w tył, znów, naprzeciw? i clamo, clamare ?wołać?1) ? informacja połączona z komunikatem perswazyjnym. Zazwyczaj ma na celu skłonienie do nabycia lub korzystania z określonych towarów czy usług, popierania określonych spraw lub idei (np. promowanie marki).

Według dyrektywy 2006/114/WE UE reklama oznacza przedstawienie w jakiejkolwiek formie w ramach działalności handlowej, gospodarczej, rzemieślniczej lub wykonywania wolnych zawodów w celu wspierania zbytu towarów lub usług, w tym nieruchomości, praw i zobowiązań.

Źródło: