Co powinnaś wiedzieć o olejkach do skóry?

chowe, odżywcze, nawilżające, antystatyczne, natłuszczająco-nabłyszczające, lecznicze i koloryzujące włosy. Słowo \"shampoo\" pochodzi od nazwy tradycyjnego perskiego i hinduskiego masażu włosów z użyciem wyciągów z ziół, a do

Co powinnaś wiedzieć o olejkach do skóry? naturalny olejek z czarnuszki

Wikipedia, hasło szampon

Szampon ? zazwyczaj płynny środek do mycia włosów, zawierający ciekłe mydło, substancje pieniące oraz substancje pomocnicze, takie jak związki zapachowe, odżywcze, nawilżające, antystatyczne, natłuszczająco-nabłyszczające, lecznicze i koloryzujące włosy.

Słowo "shampoo" pochodzi od nazwy tradycyjnego perskiego i hinduskiego masażu włosów z użyciem wyciągów z ziół, a do Europy trafiło dzięki żeglarzom.

Jeszcze na przełomie XIX i XX wieku do mycia głowy wykorzystywano szare mydło, które z uwagi na zasadowy odczyn miało niekorzystny wpływ na włosy - stawały się matowe i trudne do rozczesania. Aby temu zapobiec, stosowano dodatkowo środki o odczynie kwaśnym, np. ocet.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Szampon


Jak wykorzystać olejki kosmetyczne?

Oleje kosmetyczne są obecnie bardzo często wykorzystywane w produkcji różnego rodzaju kosmetyków. Dlaczego? Posiadają wiele zalet, ale ostateczna charakterystyka zależy w gruncie rzeczy od tego, z jakim olejem mamy właściwie do czynienia. W drogeriach i sklepach kosmetycznych możemy natknąć się na kosmetyki z dodatkiem olejów, które służą do pielęgnacji włosów czy skóry naszego ciała.

Oferowane są też odżywki z olejkami, których przeznaczeniem jest troszczenie się o stan naszych skórek czy paznokci. Kosmetyki z olejami to prawdziwy hit i zapowiada się na to, że jeszcze długo będą one królowały na sklepowych półkach. Generalnie, naturalne składniki są obecnie bardzo mocno w cenie, w związku z czym przemysł kosmetyczny wykorzystuje je naprawdę często.


Kwestia kosmetyków w Wikipedii

Kosmetyki ? grupa produktów służących do pielęgnacji, oczyszczania, ochrony i upiększania ciała. Wg. ustawy z dnia 30 marca 2001 r. o kosmetykach, kosmetykiem jest każda substancja przeznaczona do zewnętrznego kontaktu z ciałem człowieka: skórą, włosami, wargami, paznokciami, zewnętrznymi narządami płciowymi, zębami i błonami śluzowymi jamy ustnej, którego wyłącznym lub głównym celem jest utrzymywanie ich w czystości, pielęgnowanie, ochrona, perfumowanie lub upiększanie.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Kosmetyki