Uczciwość i jej brak. Warsztaty
O uczciwości i warsztatach samochodowych słyszy sie wiele różnych historii, niektóre śmieszne, a inne wręcz przerażające. Jednak na szczelnie wiele z nich ma nie wiele wspólnego z prawdą, a jedynie na niej bazują. Z drugiej strony faktem jest, że są warsztaty, które specjalnie uczciwością nie słyną k na takie trzeba uważać. Do niedoświadczonego i świeżego posiadacza auta, wiedza jak trafić na dobry warsztat może być na wagę złota.
Pieniądze, które można utopić na naprawy samochodu w mało rzetelnym warsztacie mogą osiągnąć na prawdę pokaźną sumę. Na czym się najczęściej oszukuje? Na częściach samochodowych, które niby są nowe a w praktyce są jeszcze gorsze niż te które były wcześniej. Często tez oszukuje sie na dodatkowych usterkach, które oczywiście nie miały miejsca.
Definicja i praktyka- złomowanie
W oficjalnej terminologii rachunkowości jest to likwidacja środka trwałego. Formalnej likwidacji podlegają też środki trwałe zaginione.
Ze względu na skutki finansowe oraz wpływ na środowisko sposób złomowania regulują zwykle przepisy prawa.
Ze względu na złożoność techniczną zadania, złomowaniem pewnych rodzajów środków technicznych zajmują się wyspecjalizowane przedsiębiorstwa, np. stocznia złomowa.
Przykładowo: jedyną możliwością legalnego pozbycia się starego samochodu jest oddanie go do punktu kasacyjnego. Zaświadczenie jest podstawą do wyrejestrowania pojazdu ? a w konsekwencji zniesienia obowiązku wnoszenia opłat związanych z użytkowaniem.
Złomowanie jako jeden z etapów przygotowania metalowych części pojazdów do dalszego wykorzystania nie może być utożsamiany z całościowym procesem recyklingu składającego się z innych etapów przygotowania materiałów metalowych do ponownej przeróbki.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Złomowanie
Naprawy starego auta
Kwestie dodatkowych kosztów związanych z naprawa auta to zawsze problematyczna sprawa. W końcu nikt nie lubi nieprzewidzianych wydatków, zwłaszcza gdy pojawiają się coraz częściej. Kiedy ma się auto starszej daty, to wizyty w warsztacie są coraz częstsze, a w efekcie wydajemy coraz więcej pieniędzy. Jak dobrze ktoś zauważył, auto to dziura bez dna, a im starsze tym bardziej jest bezdenna.
W pewnym momencie trzeba zadać sobie pytanie czy to się w ogóle opłaca? Niestety w większości przypadków się nie opłaca i jesteśmy zmuszeni poddać się pod przytłaczającymi kosztami ciągłych napraw. Na szczęście można jeszcze trochę nakładu finansowego odzyskać i sprzedać auto na złom, lub do komisu. Nie będą to oczywiście krocie, ale zawsze coś.