Jak to wygląda w domu seniora?
Domy seniora mogą się czasami źle kojarzyć, bo przecież każdy słyszał jakąś nieprzychylną historie o złym traktowaniu w takim ośrodku. Na szczęście to tylko legendy miejskie wymyślone, aby zniechęcić do takich instytucji jak domy opieki. To zazwyczaj miejsca bardzo dobrze zlokalizowane i z miłym personelem z odpowiednim podejściem do seniorów.
Personel w takich ośrodkach jest specjalnie szkolony. W każdym ośrodku pensjonariusze mają dostęp do wygód typu telewizor, biblioteczka czy inne gry oraz atrakcje. Ważna jest też kwestia dostępu do pomocy pielęgniarskiej i medycznej.
Lekarz w domu opieki
Pomoc lekarska na co dzień jest dla niektórych starszych osób warunkiem dobrego życia. Nigdy nie wiadomo kiedy choroba lub zwykła starość da o sobie znać. Rodzina często nie jest w stanie zapewnić takiej całodobowej opieki, nawet gdyby bardzo chciała.
Właśnie dlatego w domach seniora lekarz ma dyżur całą dobę, a senior ma dostęp do pielęgniarskiej opieki kiedy tylko tego potrzebuje. Jest to o tyle ważne, że w przypadku nagłego wypadku lub np. zawału potrzebna jest jak najszybsza, fachowa pomoc. Ten czas może często stanowić granicę pomiędzy życiem i śmiercią.
Wikipedia i pielęgniarka
Pielęgniarka (w odniesieniu do mężczyzn stosuje się formę pielęgniarz) ? samodzielny, medyczny zawód z grupy specjalistów do spraw zdrowia. Sprawuje opiekę medyczną nad pacjentem (m.in. pielęgnacja pacjenta, podawanie leków, wykonywanie zastrzyków, wlewów dożylnych), asystuje lekarzowi w czasie zabiegów, operacji, wykonuje samodzielne działania w zakresie diagnostyki, leczenia i rehabilitacji medycznej, a także wykonuje zlecenia lekarskie. W przypadku, gdy pielęgniarka uzna zlecenie za błędne zobowiązana jest odmówić jego wykonania. Zajmuje się także szeroko rozumianą edukacją zdrowotną i promocją zdrowia.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Pielęgniarka