Galanteria w Wikipedii
Galanteria ? najczęściej tym terminem są określane niewielkie wyroby mające charakter zdobniczy lub dodatkowy do odzieży. Pierwotnie, jako uzupełnienie ubraniowe, wytwarzane były ze skóry i tkanin w połączeniu z ozdobami, jak np. kamieniami, metalami drogocennymi i in. Przykładem mogą być wstążki, koronki, rękawiczki, paski, torebki itp. Rozróżnia się dla tego typu przedmiotów galanterię damską i męską. Wyroby te są sprzedawane w sklepach galanteryjnych, potocznie nazywanych skrótowo i nieprecyzyjnie galanteriami.
Termin ten jest również używany w odniesieniu do innych drobnych uzupełniających lub dodatkowych wyrobów powstających w związku z podstawową produkcją jakiejś branży przemysłowej albo jako dodatki do konkretnych wyrobów przemysłowych. Może to być np. galanteria metalowa, samochodowa, mleczarska, wędliniarska i in.
Określenie to jest też stosowane w obszarze stosunków międzyludzkich i oznacza wyszukaną uprzejmość, zwłaszcza wobec kobiet.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Galanteria
O podkoszulku w Wikipedii
Podkoszulek (podkoszulka) ? element odzieży, noszony najczęściej przez mężczyzn. Zasadniczo zaliczany jest do bielizny i w podstawowym zastosowaniu noszony bywa pod koszulą (stąd nazwa). Klasyczny podkoszulek, zazwyczaj z cienkiej białej bawełny, okrywa jedynie tors, nie ma rękawów i ma dość głębokie wycięcie pod szyją; nieco przypomina swym kształtem dużą literę A, przez co w krajach anglojęzycznych nazywany często A-shirt, w odróżnieniu od T-shirt. Czasem podkoszulki wykonywane są nie z jednolitej tkaniny bawełnianej, tylko np. z siatki o dość dużych oczkach. Istnieją także podkoszulki z długim rękawem, noszone pod koszulę dla ochrony przed zimnem.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Podkoszulek
Definicja ciucholandu w Wikipedii
Ciucholand (także: bublownia, ciuchland, lumpeks, lumpex, szmateks, szmatland, Second-hand1) ? rodzaj sklepu, gdzie sprzedawana jest używana odzież2 w niskiej cenie3. Najczęściej sprowadzaną z zagranicy, powstała z połączenia potocznie używanego określenia ubrania (ciuch) i angielskiego słowa land (oznaczającego kraj, teren), czasem wchodząca w skład szyldu sklepowego.
Tego typu placówki handlowe można znaleźć praktycznie w każdym większym mieście (choć nie tylko), często jest to sporych rozmiarów hala z koszami oraz wieszakami, wypełnionymi odzieżą i innymi produktami krawieckimi. W ciucholandach prowadzi się sprzedaż na wagę oraz na sztuki ? dana część garderoby zostaje wówczas wyceniona. Bardzo często odzież jest wstępnie sortowana i część sprzedawana jest na sztuki, a reszta na wagę. Zwykle stosuje się również zróżnicowanie cen ? towar najdroższy jest w dniu dostawy, a tanieje w miarę "przebierania". Bardzo często w ostatni dzień przed dostawą, ceny spadają do poziomu cen hurtowych. Jest to popularny sposób na pozbycie się zalegającego towaru w sklepie
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Ciucholand