Jak sobie radzić z insektami w domu?

h. Spowodowane jest to namnażaniem się robactwa w czasie upalnych dni i faktem, że przy wielu blokach położone są także niewielkie ogródki. Przyczyną pojawienia się robactwa jest także zły stan budynku i jego zawilgocenie. Kiedy w

Jak sobie radzić z insektami w domu? Jak pozbyć się insektów z domu?

Opieka nad mieszkańcami w czasie dezynsekcji

Obecnie zdarzają się sytuacje, że robactwo zaczyna się pojawiać również w blokach mieszkalnych. Spowodowane jest to namnażaniem się robactwa w czasie upalnych dni i faktem, że przy wielu blokach położone są także niewielkie ogródki. Przyczyną pojawienia się robactwa jest także zły stan budynku i jego zawilgocenie. Kiedy w bloku pojawia się większa ilość robactwa, to wówczas z miejsca przeprowadzona zostaje jego dezynsekcja połączona z inspekcją przeprowadzaną w każdym mieszkaniu. Dezynsekcję można uznać za udaną, jeżeli robaki po jej przeprowadzeniu przestaną się pojawiać. Większość mieszkańców na czas dezynsekcji musi opuścić budynek i przenoszą się do sąsiadów lub rodziny. Inni mogą w nim pozostać, ale muszą stosować się do poleceń firmy dezynsekcyjnej.


Dezynsekcja przeprowadzana w domu z dziećmi

W Polsce uporczywe są wszystkie robaki, które w letnie dni mogą z ogrodu przechodzić do domu. Są one wprawdzie bardzo pożyteczne dla roślin, ale dla człowieka stają się nieprzyjemne i mogą przenosić wiele szkodliwych chorób. Dotyczy to także wszelkiego rodzaju robactwa pojawiającego się w łazience. Plagą na wsi stają się natomiast mrówki, które potrafią wchodzić dosłownie wszędzie. Przeprowadzenie dezynsekcji staje się niezbędne, kiedy zaczynają zawodzić wszelkie domowe sposoby walki z robakami i pojawia się ich coraz więcej. Trzeba jedynie pamiętać, żeby na czas przeprowadzanej dezynsekcji wywieść dzieci z domu, ponieważ opary niszczące robactwo mogłyby stać się dla nich niebezpieczne. Dobrze byłoby także trzymać zwierzęta z dala od różnych trutek, ponieważ mogłyby się nimi zatruć.


Pluskwy - warto wiedzieć

Pluskwa domowa (Cimex lectularius) ? gatunek owada należący do rzędu pluskwiaków różnoskrzydłych, rodziny pluskwowatych. Żywi się krwią zwierząt ciepłokrwistych, w tym człowieka. Była prawie wytępiona w krajach rozwiniętych (z użyciem DDT), ale współcześnie obserwowany jest jej powrót. Potrafi być uciążliwa w warunkach domowych, często poprzez aktywność nocą w łóżkach.

Owady żyją w środowisku ludzkim. Najczęściej można je spotkać w spojeniach łóżek, tapczanów, w szczelinach ścian, pod ramami obrazów, na wyściełanych częściach mebli, zasłonach i żaluzjach.

Pluskwa w dolnej partii ciała ma gruczoł, który produkuje oleisty płyn, kiedy owad jest zaniepokojony. Jego woń jest podobna do zapachu wegetującej kolendry siewnej2 lub gnijących malin. Może on pomóc w rozpoznaniu, czy dom jest zasiedlony przez pluskwy.

Należy dokładnie zagipsować wszelkie szczeliny i otwory w ścianach. Żywe osobniki oraz ich jaja należy zabić, stosując myjkę parową. Wytwarza ona z wody gorącą parę, która zabija pluskwy i jajka. Należy często przeglądać łóżka, tapczany, materace, szafy, obrazy oraz brudne, niedostępne miejsca.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Pluskwa_domowa