Jak wybierać zabawki dla dziecka?

entów dla naszych milusińskich. Jeśli wydaje wam się, że wasze dzieci mają już wszystkie możliwe zabawki, warto zainteresować się modnymi ostatnio zabawkami drewnianymi. Są to ekologiczne zabawki malowane specjalnie atestowanymi,

Jak wybierać zabawki dla dziecka? Szukasz prezentu dla dziewczynki?

Co kupić z okazji Dnia Dziecka?

Dzień Dziecka zbliża się wielkimi krokami, a przed dorosłymi pojawia się kolejny dylemat odnośnie zakupu prezentów dla naszych milusińskich. Jeśli wydaje wam się, że wasze dzieci mają już wszystkie możliwe zabawki, warto zainteresować się modnymi ostatnio zabawkami drewnianymi. Są to ekologiczne zabawki malowane specjalnie atestowanymi, bezpiecznymi farbami oraz lakierami. Charakteryzują się niezwykłą trwałością, dzięki czemu będą wspaniałymi towarzyszami zabaw. Wśród nich znajdziemy szeroki asortyment wzorów zarówno dla chłopców, jak i dla dziewczynek. Niezależnie do wieku z pewnością będą one stanowiły udany prezent.


Drewniane zabawki dla dziewczynek

Każdy przyszły rodzic z zafascynowaniem ogląda w sklepach półki pełne zabawek. Nie zdaje on sobie jednak sprawy, iż z czasem kupowanie prezentów staje się zmorą rodziców. Mnogość okazji sprawia, iż pomysły szybko wyczerpują się, a dzieci są coraz bardziej wymagające. Z pomocą przychodzi nam nowa moda na drewniane zabawki ekologiczne. Charakteryzują się one bogatym wzornictwem, które pobudza wyobraźnię dziecka i zachęca do kreatywności. Dla dziewczynek znajdziemy wszelkiego rodzaju drewniane domki dla lalek, drewniane sklepy bądź kuchenki do gotowania. Z pewnością przypadną one do gustu każdej młodej damie.


Historia domku dla lalek:

Historia domków dla lalek sięga już starożytności. Dawne miniaturowe gospodarstwa z mebelkami i wyposażeniem znajdowane są w wykopaliskach oraz grobach dzieci1. Mebelki wykonywano wtedy z gliny, cyny, brązu, czasami ze srebra2. Najstarsza znana budowla tego typu pochodzi z roku 1558, kiedy to Albrecht V Bawarski zamówił dla swojej córki prezent, którym był domek dla lalek. Nie przypominał on wtedy zabawki, lecz precyzyjnie wykonane małe dzieło sztuki z kunsztownie wykonanymi miniaturkami rezydencji książęcej.

Wyrób domków w Europie przeżywał rozkwit w wieku XVIII i I połowie XIX wieku. Najpiękniejsze z nich powstały w Niemczech, gdzie pełniły rolę "zabawek edukacyjnych". Modne były też w Anglii, Holandii, Francji i we Włoszech. Właśnie we Włoszech przy okazji obrzędów związanych z Bożym Narodzeniem2. konstruowano całe "miasta lalek", a w szczególności znane szopki neapolitańskie, które często były dziełem najlepszych włoskich architektów, rzeźbiarzy i złotników.

Pod koniec XIX wieku oprócz domków lalek bardzo popularne stały się miniaturowe pojedyncze pokoje (zwłaszcza kuchnie) składające z trzech ścian, podłogi i wyposażenia takie jak: meble i sprzęt gospodarstwa domowego.

Dopiero po II wojnie światowej, domki produkowano w fabrykach na znacznie większą skalę. Wcześniej produkcją zajmowali się głównie rzemieślnicy. W latach 50. XX wieku, typowe sprzedawane zestawy to domy wykonane z blachy, pomalowane i umeblowane sprzętami z plastiku. Niskie koszty produkcji domków sprawiły, że stały się one dostępne dla większości dziewcząt z rozwiniętych krajów Europy Zachodniej, szczególnie tych które po II wojnie światowej nie borykały się z odbudową kraju. Na początku XXI wieku japońska firma produkująca zabawki wykonała dom dla lalek z prawdziwym telewizorem. Miniaturowy odbiornik wielkości znaczka pocztowego odbierał kilka kanałów3.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Domek_dla_lalek