Stworzenie planu leczenia ortopedycznego
Korzystanie z długotrwałej, prywatnej opieki ortopedycznej może być bardzo kosztowne, dlatego w takiej sytuacji pacjenci bardzo często traktują ją po prostu jako uzupełnienie dla leczenia ortopedycznego realizowanego w ramach państwowej opieki medycznej. Warto, więc, wybrać takiego lekarza, który przyjmuje jednocześnie w państwowych i prywatnych przychodniach ortopedycznych. Będzie on potrafił ustalić dobry plan leczenia ortopedycznego i postępować według ogólnie przyjętych zasad medycznych. W czasie długotrwałego leczenia pacjent będzie musiał sięgać po różne leki i uczestniczyć w różnego rodzaju zabiegach rehabilitacyjnych. Będzie się także zdarzało, że skorzysta z prywatnej wizyty lekarskiej u swojego lekarza prowadzącego.
Zabiegi wykonywane w ramach pakietu pacjenta ortopedycznego
Kierownicy przychodni zdają sobie sprawę z tego, że korzystanie z prywatnej opieki ortopedycznej może być bardzo kosztowne, dlatego przygotowują dla swoich pacjentów pakiety pacjenta ortopedycznego. W ramach posiadanego pakietu będzie można odbywać darmowe wizyty lekarskie. Dzięki temu uda się zaoszczędzić nieco pieniędzy, które będzie można przeznaczyć na kupno leków czy opatrunków. Niektóre pakiety obejmują także wykonanie bezpłatnych badań zleconych przez ortopedę niezależnie od tego, czy są to badania krwi czy badania usg. Prawdziwą okazją dla pacjentów ortopedycznych jest możliwość skorzystania z bezpłatnych zabiegów. Wprawdzie dostęp do nich otwiera wcześniej wykupiony pakiet, jednak dzięki temu można z nich korzystać nawet, jeżeli aktualnie pacjent nie posiada środków na koncie.
Prowadzenie prywatnej praktyki ortopedycznej
Prowadzenie praktyki ortopedycznej może być bardzo opłacalne z racji tego, że ludzie często ulegają jakimś urazom ortopedycznym i liczą na otrzymanie wówczas fachowej i szybkiej pomocy, a tymczasem przychodnie państwowe bywają bardzo przeładowane. Natomiast niektóre gabinety prywatne są otwarte nawet w soboty do czternastej godziny, a w tygodniu do osiemnastej czy dwudziestej. Okres oczekiwania na wizytę w prywatnym gabinecie jest najczęściej krótki, a w niektórych przypadkach można zostać przyjętym nawet tego samego dnia. Zapisy do prywatnego gabinetu ortopedycznego mogą być prowadzone przez samego lekarza lub przez towarzyszącą jemu pielęgniarkę. Taka pielęgniarka od razu stara się zdobyć informacje na temat urazu nowego pacjenta.