Nauka o geodezji. Krótki wpis

o potrzebna, a wykorzystywanie geodezji w rolnictwie wcale nie słabnie, a raczej rozwija się bardzo dobrze. Dzieje się tak dlatego, że rolnicy pracujący zawodowo w obecnych czasach mogą korzystać z bardzo nowoczesnych metod sadzen

Nauka o geodezji. Krótki wpis

Praktyczne zastosowania geodezji rolnej

Rolnicy są jednymi z klientów tych osób, które zajmują się wykonywaniem prac geodezyjnych. Taka pomoc świadczona rolnikom przez geodetów jest bardzo potrzebna, a wykorzystywanie geodezji w rolnictwie wcale nie słabnie, a raczej rozwija się bardzo dobrze. Dzieje się tak dlatego, że rolnicy pracujący zawodowo w obecnych czasach mogą korzystać z bardzo nowoczesnych metod sadzenia i uprawy roślin oraz produkcji różnych produktów żywieniowych. Rolnicy mogący stale rozwijać swoją działalność są zainteresowani poszerzaniem obszarów, na jakich mogą pracować oraz wykorzystywaniem takich pól uprawnych, które do tej pory były dla nich nieosiągalne. Tymczasem praktyczne zastosowania geodezji rolnej pozwalają na rozwój nawet najbardziej nietypowych upraw rolnych.


Tworzenie opisów przestrzennych przez geodetów

Geodeci mogą przygotowywać różne opracowania graficzne. Dzięki temu łatwiej będzie przystępować do budowy dróg czy dokonywać wyboru miejsc pod budowę nowych bloków czy sklepów i budynków użyteczności publicznej. Jednocześnie geodeci zajmują się tworzeniem profili poszczególnych miast i miejscowości, a także uczestniczą w przygotowywaniu różnego rodzaju map. Takie mapy będą wykorzystywane zarówno przez urzędników państwowych i drogowców, jak i przez osoby prywatne. Równie przydatne będą dla nich opisy przestrzenne tworzone przez geodetów cechujących się sporą wyobraźnią i pomysłowością, jeżeli chodzi o sposoby zagospodarowywania poszczególnych placów i miast czy dróg i autostrad. Wszystko to sprawia, że geodeci muszą być otwarci na wykonywanie różnego rodzaju prac.


zwiększyła się liczba zadań realizowanych przez

Wraz z wejściem Polski do Unii Europejskiej 1 maja 2004 r. zwiększyła się liczba zadań realizowanych przez Główny Urząd Geodezji i Kartografii. Urząd zajmuje się m.in. wdrażaniem Dyrektywy 2007/2/WE Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 14 marca 2007 r. ustanawiającej Infrastrukturę Informacji Przestrzennej w Europie (INSPIRE). Do prac Urzędu należy też wdrażanie projektów w ramach 7. Osi Priorytetowej ?Społeczeństwo informacyjne ? budowa elektronicznej administracji? Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, Programu Operacyjnego Wzrost Konkurencyjności Przedsiębiorstw oraz Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki: GBDOT, GEOPORTAL2, ISOK, TERYT 2, ASG-EUPOS i POKL INSPIRE.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Główny_Geodeta_Kraju