Czasami prawie każdy potrzebuje pomocy prawnej, czy obrońcę w sądzie. Bez znaczenia, czy jesteśmy niewinni, czy nie. Dlatego dobrze jest szukać: i znaleźć najlepszą dla nas kancelarię.
Wygadany prawnik
Praca jako adwokat to przede wszystkim kontakt z ludźmi, nie tylko klientami, ale także osobami zatrudnionymi w różnych instytucjach, nie tylko tych państwowych. Dlatego dobry adwokat powinien mieć bardzo duże zdolności interpersonalne, może to ważyć nawet na jego skuteczności w wygrywaniu kolejnych spraw.
Co do kontaktów z klientami to zazwyczaj są to spotkania w cztery oczy, sam na sam z klientem. Do tego jeszcze stres związany z samą naturą pracy oraz walka o racje sowich klientów w sądzie podczas rozprawy wymagają dużej odporności na stres.
O naukach prawnych
Nauki prawne ? zbiór nauk społecznych zawierających elementy nauk humanistycznych i nauk ścisłych, zajmujących się prawem.
Jako synonimy nauk prawnych używa się również terminów prawoznawstwo czy jurysprudencja, są to jednak terminy wieloznaczne. Prawoznawstwo oznaczać może również teorię prawa, natomiast jurysprudencja uznawana jest za jedną z ogólnych nauk prawnych, specyficzną szczególnie dla krajów common law.
Prawoznawstwo nie jest nauką spójną i jednolitą, co jest konsekwencją różnorodnych perspektyw w badaniu prawa, a także różnych celów stawianych przed badaczami (praktycznych lub teoretycznych).
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Nauki_prawne
Prawnik na aplikacji
Ukończenie studiów prawniczych nie równa się jeszcze z końcem edukacji, każdy prawnik bowiem musi zrobić tzw. aplikację. Aplikacja jest formą praktyki zawodowej dla prawników na różne specjalizacje. I tak mamy aplikację radcowską, adwokacką, sędziowska i jeszcze kilka innych.
Każda z rodzajów specjalizacji charakteryzuje się rożnymi zakresami zainteresowań danymi gałęziami prawa oraz czasem robienia tejże aplikacji. Dopiero po ukończonej aplikacji prawnik może wykonywać zawód związany ze swoją ukończoną aplikacją.