O technikach i metodach grzewczych

jej zlecić byle komu.Jakie są rodzaje wentylacji? Cytat z Wikipediinaturalna - wymiana powietrza przy wykorzystaniu przeciągu grawitacyjna - wymiana powietrza wykorzystująca różnicę ciśnień między przestrzenią wentylowaną a ujśc

O technikach i metodach grzewczych wentylacja gdańsk
Przy odpowiednio zaprojektowanej instalacji cieplnej i wentylacyjnej dom nie powinien mieć kłopotów z niszczejącym tynkiem czy wilgocią. Dlatego jest bardzo ważną rzeczą i nie należy jej zlecić byle komu.

Jakie są rodzaje wentylacji? Cytat z Wikipedii

naturalna - wymiana powietrza przy wykorzystaniu przeciągu
grawitacyjna - wymiana powietrza wykorzystująca różnicę ciśnień między przestrzenią wentylowaną a ujściem kanału wentylacyjnego do atmosfery. Zanieczyszczone powietrze zostaje wyssane z pomieszczenia przez kratkę wentylacyjną, a do pomieszczenia napływa powietrze zewnętrzne przez celowo wykonane nawiewy (np. okna, kratki nawiewne sterowane higroskopijnie) albo nieszczelności w obudowie budynku
mechaniczna - sterowana wymiana powietrza
hybrydowa - kombinacja wentylacji grawitacyjnej i mechanicznej stosowanych w zależności od zapotrzebowania na świeże powietrze i warunków pogodowych (różnicy gęstości powietrza wywiewanego i otoczenia)

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Wentylacja


Ważne elementy na projekcie

Przy budowie nowego budynku projekt jest najważniejszy. Jednak wcale nie chodzi tutaj o jego wygląd z zewnątrz czy w środku, chodzi o konstrukcję i rozkład wszystkich niezbędnych elementów. Nie można przecież budować domu nie zapewniwszy sobie jakiegoś źródła ogrzewania, prądu czy choćby wentylacji. A jeżeli idzie o wentylacje to warto zrobić ją porządnie, ponieważ może okazać się ważniejsza od ogrzewania.

Jednak co takiego ważnego w naszym domu robi wentylacja. W skrócie doprowadza świeże powietrze do budynku a usuwa te 'zużyte'. Bez niej w budynku mielibyśmy pleśń, wilgoć i kilka innych mniej przyjemnych problemów.


Sprawdzamy wentylację

Objawy niesprawnej wentylacji można bardzo łatwo rozpoznać i wcale nie potrzeba do tego żadnego specjalistycznego sprzętu. Wystarczy przebywać w danym mieszkaniu, czy też domu i obserwować pewnych charakterystycznych rzeczy.

Długo unoszące się zapachy, które powinny już dawno się ulotnić to jeden z objawów złej wentylacji. Kolejnym jest zalegająca wilgoć na szybach okien, zwłaszcza z rana. Można też sprawdzić wentylacje bezpośrednio: przykładamy zapalniczkę w otworu wentylacyjnego, jeżeli płonień wychyli się w naszą stronę znaczy to, ze wentylacja źle działa i koniecznie trzeba coś z tym zrobić.