Osąd prawnika. Czyli o adwokatach i sądach

mogą wpłynąć na decyzję sądu o podziale majątku, czy opiece nad dziećmi. Czasami takie procesy mogą się długo przeciągać, dlatego warto mieć po swojej stronie doświadczonego prawnika. Dobry prawnik od spraw rozwodowych najpierw

Osąd prawnika. Czyli o adwokatach i sądach porady prawne rybnik

Rozwód. Bez prawnika ani rusz

Rozwód to z pewnością mało przyjemny, dla obu stron, proces rozpadu małżeństwa. Podczas niego może dojść do wielu przykrych i trudnych sytuacji, które mogą wpłynąć na decyzję sądu o podziale majątku, czy opiece nad dziećmi. Czasami takie procesy mogą się długo przeciągać, dlatego warto mieć po swojej stronie doświadczonego prawnika.

Dobry prawnik od spraw rozwodowych najpierw zrobi porządny wywiad z klientem, zanim wyślę sprawę o rozwód do sądu. Przedstawi też najlepsze opcje oraz poda możliwe warianty zakończenia sprawy i wyroku w sądzie w tym konkretnym przypadku.


Szukanie odpowiedniego prawnika

Prawnicy specjalizują się w różnych gałęziach prawa, dlatego przy szukaniu odpowiedniej pomocy prawnej trzeba uwzględnić specjalizację danego prawnika. Wiadomo, że nikt nie będzie szukał pomocy w sprawie rozwodowej u prawnika zajmującego się nieruchomościami.

Dlatego warto szukać prawnika w sieci, poprzez wyszukiwarkę. Tam oprócz ofert i stron prawników znajdziemy również opinię i informację o danej kancelarii. Takie dane mogą okazać się bardzo pomocne przy wyborze prawnika odpowiedniego dla naszej sprawy.


Natomiast drugi termin ? źródła poznania

Gałąź prawa stanowi podzespół norm prawnych, które ze względu na wybrane kryterium konstytuują względnie spójną całość.

Jednym z podziałów prawa jest podział na gałęzie przez uwzględnienie metody regulacji.

Podziału prawa na gałęzie można także dokonać w płaszczyźnie przedmiotu regulacji danego zespołu norm. Jako przykładowe gałęzie wedle tego kryterium wymienia się m.in.:

Prawo wywodzi się z wielu źródeł. Podstawowym i często mylonym podziałem źródeł prawa jest podział na: źródła prawa sensu stricto (z łac. fontes iuris oriundi) i źródła poznania prawa (z łac. fontes iuris cognoscendi). Pierwszy termin ? źródła prawa oznacza akty normatywne, czy też inaczej akty prawne zawierające przepisy prawa oraz tryb tworzenia takich aktów. Natomiast drugi termin ? źródła poznania prawa obejmuje wszelkie materiały służące poznaniu prawa oraz wszelkie formy przekazu o prawie (dokumenty, publikacje, nawet Internet).
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Prawnik