Po co nam odżywki białkowe?

od potrzeb. O odżywkach.Odżywki w trakcie, przed i po.Odżywki można podzielić na trzy główne typy ze względu na czas stosowania. Są to: przed treningówki, treningówki, i po treningówki. Nazwy tych grup są dość jednoznaczne, ale p

Po co nam odżywki białkowe? Różnorodne substancje dostępne na rynku powstały by zwiększyć skuteczność treningu: - to doskonały przykład. Odżywek jak wiadomo jest dużo, a ich przeznaczenie różni się w zależności od potrzeb. O odżywkach.

Odżywki w trakcie, przed i po.

Odżywki można podzielić na trzy główne typy ze względu na czas stosowania. Są to: przed treningówki, treningówki, i po treningówki. Nazwy tych grup są dość jednoznaczne, ale po co tak na prawdę cały ten podział. Czy nie wystarczy po prostu zażywać dane substancje w odpowiedniej ilości? Otóż wg. badań, nie.

Okazuje się bowiem, że organizm ma różne zapotrzebowanie w zależności od tego czy jesteśmy po, w trakcie czy przed treningiem. Przed treningówki maja ans przygotować na budowę mięśni i spalanie tłuszczy. W trakcie treningu chodzi o uzupełnienie minerałów i wody, czyli w grę wchodzą głównie napoje izotoniczne. Natomiast po treningu chcemy uzupełnić energię (węglowodany) i szybko uzupełnić białka, żeby zmniejszyć katabolizm.


Ćwiczenia na siłowni- z i bez odżywek

Wielu zaczynając swoja przygodę z siłownią zastanawia się nad sensem używania odżywek i suplementów. Niektórzy od razu zaczynają je stosować, nastawiając się na intensywny trening, a niektórzy dopiero po jakimś czasie stopniowo zaczynają suplemetować swój organizm.

Oba rozwiązania mają za sobą jakąś logikę, wynikającą z oczekiwań jakie dana osoba ma wobec siłowni. Rozpoczęcie treningów z odżywkami dale szybki start i takie osoby szybciej zobaczą efekt. Z drugiej strony nie wiadomo czy chodzenie na siłownie wejdzie im w krew, dlatego też rozumowanie tej drugiej grupy też jest dobre. Po co maja kupować od razu paczki suplementów skoro możliwe, że ich nie zużyją.


Z encyklopedii: Gimnastyka izomeryczna

Gimnastyka izometryczna (gr. równomierność) ? specyficzna forma treningu siłowego metodą skurczów izometrycznych, podczas którego mięśnie są napięte, ale nie zmienia się ich długość.

Metoda opiera się na zasadzie, że mięsień jest tym intensywniej ćwiczony, im większy opór jest mu stawiany. Podstawowe ćwiczenie polega na dociskaniu częścią ciała do nieruchomego przedmiotu napinając mocno mięśnie, wytrzymaniu tak przez pewien czasu i rozluźnieniu mięśni.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Gimnastyka_izometryczna