Problem z insektami!

Działają zazwyczaj gdy karaluchy czy inne robaki wyjdą na podłogę na której rozprowadzony jest taki preparat. Stosuje się go przeciwko różnym szczepom owadów. Jest to grupa substancji które są nie groźne dla ludzi można zatem nie

Problem z insektami!

Dezynsekcja w XXI wieku

Środki o których powiem są obecnie najsilniejszymi i najskuteczniejszym i środkami do usuwania owadów:
Weźmy pod lupę środki o długim okresie przydatności. Działają zazwyczaj gdy karaluchy czy inne robaki wyjdą na podłogę na której rozprowadzony jest taki preparat. Stosuje się go przeciwko różnym szczepom owadów. Jest to grupa substancji które są nie groźne dla ludzi można zatem nie stosować miejsca użyteczności społecznej takich jak kościoły muzea domy szkoły urzędy i tym podobne. Bez żadnej ingerencji powinny one działać nawet do trzech miesięcy. Inne środki postaci plazmy mają troszkę inny sposób działania raczej funkcjonowania: gdy taki owad skosztuje substancje wtedy zaczyna działać. W takim przypadku gdy nie da się robić oprysków jego użycie jest szczególnie korzystne. Istnieją także bardzo mocne środki ale takie które mają krótki czas działania. Są one szczególnie skuteczne przy bardzo mnogiej liczbie owadów. Jeżeli dobierzemy odpowiedni środek dezynsekcja na pewno będzie udana.


Krótka definicja dezynsekcji:

Dezynsekcja ? tępienie szkodliwych owadów (zwłaszcza pasożytniczych jak: muchy, komary, pchły, wszy, pluskwy i karaluchy), ich jaj i larw, ze względów sanitarnych i gospodarczych. W szerszym znaczeniu niszczenie stawonogów w ogóle.

Dezynsekcję można wykonać przez zastosowanie środków fizycznych (para, ogień, gorące powietrze, promieniowanie ultrafioletowe), mechanicznych (wyłapywanie, trzepanie, oczyszczanie), chemicznych (środki owadobójcze) i biologicznych (zwalczanie za pomocą innych organizmów żywych).

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Dezynsekcja


Odkażanie ogniskowe

Odkażanie (dezynfekcja) to nic innego jak niszczenie drobnoustrojów chorobotwórczych za pomocą środków fizycznych i chemicznych w celu wyeliminowania i zapobieganiu zakażeniom. Odkażanie dotyczy przede wszystkim środowiska zewnętrznego a jeżeli chodzi o ciało, jego zewnętrznej warstwy, jakim jest skóra. Odkażanie nie dotyczy wnętrza a tym bardziej jam ciała. Wyróżniamy odkażanie zapobiegawcze oraz ogniskowe. Odkażanie zapobiegające dotyczy tych elementów środowiska, jakie są narażone na zagrożenia zakażeniem. Odkażanie ogniskowe jest wykonywane, jako bieżące i końcowe. Odkażanie ogniskowe podejmowane jest w bieżącym miejscu, stykającym się bezpośrednio z zakażeniem. Odkażanie końcowe jest wykonywane w całym pomieszczeniu gdzie znajdowało się źródło zakażenia. Do odkażania środkami fizycznymi zaliczamy: działanie wysoka temperatura, bezpośrednie napromieniowanie promieniami słonecznymi, czyszczenie mechaniczne, wysuszanie. W odkażaniu wykorzystuje się także środki chemiczne. Używając środków chemicznych trzeba zachować szczególne środki ostrożności i stosować się do zaleceń producenta.