Przewóz osobowy, dla kogo?

odprawę.MikrobusyMikrobus...? autobus niewielkich rozmiarów, przeznaczony do przewozu na miejscach siedzących od 9 do 20 pasażerów, nie licząc kierowcy (według niektórych autorów, do 17 osób)1. Mikrobusy, zwłaszcza starsze, projek

Przewóz osobowy, dla kogo? Podróż samolotem to coraz częściej norma, jednak czasami jest problem z przedostaniem się na nasze lotnisko. Wtedy należy posiadać numer na i nie przejmować się czy dotrzemy na odprawę.

Mikrobusy

Mikrobus...? autobus niewielkich rozmiarów, przeznaczony do przewozu na miejscach siedzących od 9 do 20 pasażerów, nie licząc kierowcy (według niektórych autorów, do 17 osób)1. Mikrobusy, zwłaszcza starsze, projektowane i wytwarzane były często z użyciem podzespołów samochodów osobowych, jak silniki, układ napędowy i zawieszenie kół (np. polski ZSD Nysa). Większe pojazdy unifikowane są często z lekkimi samochodami ciężarowymi (dostawczymi)/

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Mikrobus


Przewóz na lotnisko to konieczność

Transport osobowy, a w tym także taxi to nieodłączny element komunikacji w miastach i pomiędzy nimi. Co prawda ostatnio częściej korzysta się z własnego auta, jednak sprawa wygląda inaczej w przypadku podróży na lotnisko. Parking lotniskowy jest horrendalnie drogi i taniej wychodzi po prostu zamówić sobie transfer na lotnisko.

Teraz większość firm oferuje również płatność kartami i w zagranicznych walutach, co wydaje się być logicznym następstwem przewożenia zagranicznych pasażerów, których wg. pracujących w branży, przybywa z roku na rok.


Statystyka w transporcie

Wg. danych z urzędu statystycznego w 2013 roku z usług transportowych ? bez komunikacji miejskiej i podmiotów do 9 osób- skorzystało ponad 20 tys. Polaków. Jest to wynik o 8 tys słabszy niż w latach 2006-2007. Jednak co to tak naprawdę oznacza dla przedsiębiorców z sektora transportu osobowego?

Na pewno zmianę odczuli większe firmy z tego rynku, jednak firmy małe do 9 osób pewnie nie zauważyły większych wahań w ilości chętnych na pojedyncze przewozy. A sam fakt zmniejszenia liczby przewozów pasażerskich wynika z faktu coraz większej ilości samochodów przypadających na jednego Polaka. Przeciętnie każdy Polak posiada pół auta!