Sezon na odzież termoaktywną. Krótko na temat komfortu cieplnego.

ch.O materiał Rhovyl w WikipediiRhovyl ? jedno z włókien syntetycznych przeznaczonych do produkcji bielizny termoaktywnej. Włókno Rhovyl wykonane jest z polichlorku winylu i ma strukturę kapilarną, przez co tkaniny z niego wykonan

Sezon na odzież termoaktywną. Krótko na temat komfortu cieplnego. Taki to doskonała sprawa dla kobiet uwielbiających sporty zimowe, takie jak łyżwiarstwo czy snowboard. Wygodna odzież na pewno są warte ceny. termoaktywnej odzieży i sportach.

O materiał Rhovyl w Wikipedii

Rhovyl ? jedno z włókien syntetycznych przeznaczonych do produkcji bielizny termoaktywnej. Włókno Rhovyl wykonane jest z polichlorku winylu i ma strukturę kapilarną, przez co tkaniny z niego wykonane znakomicie odprowadzają wilgoć z powierzchni ciała i zapewniają zachowanie naturalnego mikroklimatu skóry.

Tkaniny z włóknem Rhovyl występują w trzech podstawowych wersjach:

Rhovyl'on - zapewnia dobre odprowadzanie wilgoci i podstawowy komfort cieplny, przeznaczony jest jednak raczej do zajęć rekreacyjnych niż wyczynowych,
Rhovyl'up - mieszanka włókien rhovylu oraz celulozowych zapewnia poprawioną oddychalność i lepszą izolację termiczną, jednak kosztem większej gramatury,

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Rhovyl


Użyteczność termoaktywnej bielizny i odzieży

Odzież termoaktywna jest stosowana szerzeń niż się na pierwszy rzut oka wydaje. Noszą ją nie tylko sportowcy, ale też alpiniści i innych ekstremalnych dziedzinach. Co ciekawe taką odzież wykorzystuje się również w oddziałach specjalnych policji, straży pożarnej i oddziałach wojska.

Nic dziwnego, że bielizna i odzież tego typu zdobyła tak szerokie gro użytkowników. Szczególnie dla użytku w służbach publicznych, gdzie ważny jest każdy aspekt wygody i komfortu przez noszących je funkcjonariuszy.


Podział bielizny termoaktywnej w Wikipedii

Bieliznę termoaktywną dzieli się zwykle pod kątem tego jaki zapewnia ona komfort cieplny, gdyby zastosować ją bez pozostałych warstw ubraniowych. Zwykle czym większy komfort, tym jest ona grubsza i jednocześnie tym gorzej odprowadza wilgoć:

bielizna cienka - nie zapewnia sama prawie żadnego komfortu cieplnego, za to najlepiej odprowadza wilgoć - zalecana jest do intensywnego wysiłku fizycznego

bielizna średnia - zapewnia umiarkowany komfort i jednocześnie umiarkowanie dobrze odprowadza wilgoć

bielizna gruba - zapewnia dość duży komfort cieplny, ale słabo odprowadza wilgoć, dlatego stosuje się ją w sytuacjach wymagających pozostawania długo w nieruchomej pozycji - szyje się z niej np. specjalistyczne, wysokogórskie, jednoczęściowe piżamy.

Oprócz tego niektóre rodzaje bielizny termoaktywnej zapewniają też, pewną minimalną ochronę od wiatru oraz ochronę antybakteryjną.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Bielizna_termoaktywna