Rozgrzewka, czemu służy? Wikipedia
Rozgrzewka ? seria prostych ćwiczeń fizycznych o narastającej intensywności służąca rozgrzaniu i uelastycznieniu mięśni i przygotowaniu organizmu do wysiłku. Pomaga ona przy pracach związanych z użytkiem mięśni oraz jej celem jest ochrona przed kontuzjami i zwiększenie wydolności.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Rozgrzewka
Łączenie diety sportowej z planem ćwiczeniowym
Pełna dieta sportowa obejmuje dietę stosowaną przez sportowca na co dzień oraz dietę wprowadzaną bezpośrednio przed ważnymi zawodami. Często ogólna dieta sportowa stosowana przez sportowca łączona jest z przyjmowaniem produktów zawierających dużą ilość białek oraz stosowaniem preparatów białkowych.
Wszystko zależy od tego, jak dużej ilości białka potrzebuje konkretny sportowiec do tego, żeby mógł pozostawać w dobrej formie i zajmować wysokie pozycje w planowanych dla siebie zawodach. Powinien on umiejętnie łączyć stosowaną przez siebie dietę z planem ćwiczeniowym, a jednocześnie przyjmować preparaty białkowe w sposób odpowiedzialny zgodnie ze wskazaniami otrzymanymi przez swojego trenera lub dietetyka.
Wikipedia i dieta
Dieta (z stgr. ?????? diaita ? ?styl życia?) ? sposób odżywiania. Potocznie często używane nieprawidłowo, w stosunku do diet odchudzających.
Termin dieta, stosowany w nauce o żywieniu człowieka ma różne znaczenia. Ogólnie wyróżnia się 4 rodzaje diet:
dieta zwyczajowa (naturalna) ? powszechny w danej społeczności sposób odżywiania się,
dieta alternatywna ? przyjęty w sposób świadomy sposób odżywiania się mający na celu rezygnację ze stosowania niektórych pokarmów i metod ich przygotowania (np. wegetarianizm),
dieta lecznicza ? żywienie w którym z przyczyn zdrowotnych zmodyfikowano podaż produktów spożywczych (produkty zalecane, dozwolone i zabronione), konsystencję diety, techniki kulinarne. W medycynie pod nazwą dieta rozumie się dietę leczniczą,
dieta doświadczalna ? specjalnie skomponowane pożywienie wykorzystywane w badaniach żywieniowych, które mogą być prowadzone na zwierzętach laboratoryjnych lub ludziach.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Dieta