Wybieramy klimę do domu

odczuwa ani uczucia ciepła, ani zimna. Dodatkowo komfort termiczny oznacza, że nie występuje żadne niepożądane nagrzewanie lub chłodzenie poszczególnych części ciała, na przykład chłodzenie karku i szyi przez przeciągi, czy na

Wybieramy klimę do domu klimatyzacja gdańsk

W przypadku pomieszczeń określenie uczucia komfortu

Komfort cieplny ? stan, w którym człowiek czuje, że jego organizm znajduje się w stanie zrównoważonego bilansu cieplnego, tzn. nie odczuwa ani uczucia ciepła, ani zimna.

Dodatkowo komfort termiczny oznacza, że nie występuje żadne niepożądane nagrzewanie lub chłodzenie poszczególnych części ciała, na przykład chłodzenie karku i szyi przez przeciągi, czy nagrzewanie nóg przez ciepło promieniujące ze zbyt ciepłej podłogi. W przypadku pomieszczeń określenie uczucia komfortu jest problematyczne, gdyż jest ono odczuwane indywidualnie i subiektywnie. Ideałem byłby system gwarantujący jak najmniejszy procent ludzi niezadowolonych z panujących warunków.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Komfort_cieplny


Klimatyzacja i jej skuteczność

Odpowiednio dobrana klimatyzacja potrafi bez problemu utrzymać niską temperaturę w pomieszczeniu, nawet przy dużych upałach w pomieszczeniu z oknami na stronę południową. Wydajność klimatyzacji mierzy się w metrach sześciennych.Wartość wydajności urządzenia to po prostu maksymalna powierzchnia jaką urządzenie klimatyzujące jest w stanie skutecznie chłodzić.

Źle dobrana klimatyzacja będzie albo miała dużo przerw w pracy (przewymiarowana) lub nie będzie w stanie osiągnąć podaj temperatury nawet przy niskim stopniu nasłonecznienia pomieszczenia. Warto poczytać więcej na temat doboru klimatyzacji lub skorzystać z pomocy eksperta w tej dziedzinie.


Na podstawie badań prof

W języku potocznym mianem klimatyzacji określa się błędnie proces chłodzenia (np. samochód osobowy z klimatyzacją).


Komfort cieplny ? zespół cech mikroklimatu, który powoduje dobre samopoczucie człowieka.
Odczucia termiczne człowieka odnoszą się głównie do równowagi cieplnej całego ciała. Na równowagę tę wpływa: aktywność człowieka, odzież jaką ma na sobie, jak również parametry otoczenia: temperatura powietrza, średnia temperatura promieniowania, prędkość przepływu powietrza i wilgotność względna. Na podstawie badań prof. Ole Fangera opracowano normę ISO, według której wrażenia cieplne ciała ludzkiego przewiduje się za pomocą wskaźników PMV i PPD.


Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Klimatyzacja