Leczenie potliwości w Wikipedii
Przed zabiegiem lekarz dokładnie określa obszar, na którym występuje nadpotliwość. W tym celu stosuje się test jodowo-skrobiowy. Określone miejsce jest smarowane jodyną, a następnie obsypywane skrobią. Obszary z nadmierną potliwością po krótkim czasie ulegają zaczernieniu. Wyznaczone pole dermatolog dzieli na kwadraty o boku 1,5 cm. Następnie do każdego kwadratu wstrzykuje odpowiednio dobraną dawkę botuliny przy użyciu jednorazowej strzykawki z bardzo cienka igłą. Zabieg trwa około 30 minut. Nie jest nadmiernie bolesny, jednak może zostać zastosowane znieczulenie miejscowe. Zabieg nie wymaga specjalnego przygotowania ani rekonwalescencji.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Jad_kie%C5%82basiany#Zastosowanie_toksyny_botulinowej_w_medycynie
Leczenie nadpotliwości
Niewiele osób wie, że botox jest również stosowany jako bardzo skuteczna metoda leczenia nad potliwości pod pachami, rąk i stóp. Skutecznie udaje się wyleczyć za pomocą tej metody ponad 95% pacjentów, a sam zabieg nie powoduje skutków ubocznych. Zabieg ten jest oferowany w coraz większej ilości klinik medycznych.
Jednak jak to działa? Otóż nie jest tajemnicą, że botox blokuje i zmniejsza napięcie mięśni poprzez zmniejszenie przewodzenia nerwów wokół miejsca jego działania. Blokada zakończeń nerwowych po zastosowaniu botoksu zmniejsza potliwość o 80% a efekty działania utrzymują się ponad rok od czasu zabiegu. Niestety zabieg ten należy regularnie powtarzać, jednak jego zaletą jest to, że trwa bardzo krótko - poniżej 30 minut.
Kwestia chirurgii plastycznej - Wikipedia
Chirurgia plastyczna (kosmetyczna lub estetyczna) ? dziedzina medycyny zajmująca się korektą rzeczywistych lub odczuwanych defektów ciała. Związana ściśle z chirurgią dziecięcą, neurochirurgią, laryngologią, okulistyką, traumatologią, ortopedią oraz równie ważnymi jak fizjologia, patologia, immunologia, rehabilitacja, psychologia, psychiatria.
Proste techniki plastyczne były znane już w I w.n.e., polegały na zabiegach z oczyma. W XV w. Heinrich von Pfolspeundt opisał zabieg, w którym odnowił nos psu. Podobno wyciął kawałek skóry z jego ramienia i umieścił w okolicach nosa. Jednak wszystkie tak wczesne techniki były niezbyt skuteczne i mogły zakończyć się zakażeniem. W 1827 pierwszy amerykański chirurg plastyczny John Mettauer przeprowadził operację na sobie samym.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Chirurgia_plastyczna