'Kaloryfer' w kilka tygodni
Każdy chce mieć dobrze wyrzeźbione okolice brzucha, popularny 'kaloryfer' w mężczyzn...czy płaski brzuch u kobiet- to marzenie wielu ludzi. Najpopularniejszą metodą, czy też zestawem ćwiczeń mającym pomóc w osiągnięciu takich efektów to tzw. 'szóstka weidera'.
Czy faktycznie jest to prosta metoda na dobrze rozwinięte mięśnie brzucha? I tak i nie. Rzeczywiście ta metoda jest skuteczna, ale również intensywna i każdy kto jej próbował powie, że nigdy nie podejrzewał, że mięśnie brzucha mogą tak boleć. Co do diety czy suplementacji przy rzeźbieniu brzucha zaleca się normalną dietę dla ćwiczących i podstawowy zestaw suplementów, takich jakich używamy do innych ćwiczeń.
Co ubrać do ćwiczeń...
Odpowiedni strój do ćwiczeń jest nie mniej ważny niż dobra dieta czy suplementy. Warto ubrać się w ciuchy przede wszystkim wygodne i dobrze dopasowane. Ważny jest również materiał i chłonność całego stroju. Oczywiście nie trzeba od razu kupować całego zestawu w najdroższym sklepie- w zupełności wystarczy dobrej jakości bawełniany t-shirt oraz spodenki.
W dobrych ciuchach od razu lepiej się ćwiczy, a co za tym idzie będziemy z większą przyjemnością uczęszczać na siłownię czy fitness. Może się to pozytywnie odbić na naszym treningu i na efektach. Bardzo ważne i chyba najważniejsze są dobre buty: nie mogą nas obcierać, a noga nie może się przepacać za bardzo, ponieważ może dość do bolesnych odcisków i odparzeń, zwłaszcza w lato.
Jak zacząć
Zaczynając swoją przygodę z siłownią czy innymi treningami warto zasięgnąć porad dietetyka i doświadczonego trenera- taka pomoc na początku może okazać się wręcz kluczowa dla dobrych efektów naszego treningu. Dobra dieta i suplementacja są tak samo istotne jak sam trening i regularność ćwiczeń.
Po pierwszych tygodniach będziemy w stanie sami sobie dostosować bardziej odpowiadające nam dawki suplementów oraz ilość przyjmowanych kalorii. Nie powinniśmy jednak rezygnować z rad dietetyka i trenera, ale nasze własne odczucia też są ważne. Jeżeli czujemy się ociężali, labo jakiś suplement wywołuje niepokojące objawy nie należy czekać i go odstawić.
Co daje nam wskaźnik BMI
skaźnik masy ciała1 (ang. Body Mass Index (BMI); również: wskaźnik Queteleta II) ? współczynnik powstały przez podzielenie masy ciała podanej w kilogramach przez kwadrat wysokości podanej w metrach2.
Klasyfikacja (zakres wartości) wskaźnika BMI została opracowana wyłącznie dla dorosłych3 i nie może być stosowana u dzieci. Dla oceny prawidłowego rozwoju dziecka wykorzystuje się siatki centylowe, które powinny być dostosowane dla danej populacji.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Wskaźnik_masy_ciała