Kilka słów o zaproszeniach na ślub i nie tylko

alnie pasuje do naszego wesela.Poczta tradycyjnaMożna by pomyśleć, że tradycja wysyłania tradycyjnej poczty powoli zanika, ale kiedy chcemy pokazać komuś, że jest naprawdę wyjątkowy wtedy zazwyczaj warto zdecydować się na list, al

Kilka słów o zaproszeniach na ślub i nie tylko Czasem następuje ta chwila w naszym życiu kiedy musimy wysłać . Najpierw jednak warto przeglądnąć kilka wzorów na , aby zainspirować się i stworzyć kartę, która idealnie pasuje do naszego wesela.

Poczta tradycyjna

Można by pomyśleć, że tradycja wysyłania tradycyjnej poczty powoli zanika, ale kiedy chcemy pokazać komuś, że jest naprawdę wyjątkowy wtedy zazwyczaj warto zdecydować się na list, albo kartkę.

W ten sposób pokażemy drugiej osobie jak bardzo nam zależy, bowiem będzie to z pewnością oryginalny sposób okazania mu tego. Życzenia na Facebooku czy SMS-em nie oddają tyle co ręcznie napisany list czy kartka z życzeniami. Warto się pofatygować i postarać dla ważnych dla nas osób i zrobić coś unikalnego.


Imieniny

Imieniny ? zwyczaj świątecznego obchodzenia (czasami hucznego) dnia świętego lub błogosławionego z chrześcijańskiego kalendarza lub innego dnia, tradycyjnie przypisywanego temu imieniu. Zwyczaj szczególnie popularny w Polsce (z wyjątkiem Górnego Śląska i Kaszub), ale także obecny w regionach katolickich np. Bawarii. Imieniny obchodzi się również w Bułgarii, w Grecji, w Szwecji, w Czechach, na Węgrzech i Łotwie, a kiedyś i w Rosji. W Szwecji oficjalną listę imienin publikuje Królewska Szwedzka Akademia Nauk. Zwykle wiąże się ze składaniem życzeń i wręczaniem prezentów solenizantowi. Czasem można spotkać się ze zwyczajem, że jeśli jest więcej niż jeden święty lub błogosławiony (patron) imienia (tj. jeśli jest kilka dat imienin w kalendarzu), imieniny obchodzi się w dniu wypadającym jako pierwszy w kolejności po urodzinach.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Imieniny


Z wiki: Quilling

Quilling (ang. ?nawijać na pióro lub rurkę?1) technika z rodzaju papieroplastyki (zwana też papierowym filigranem) służąca do tworzenia ozdób z wąskich pasków papieru zwiniętych w kształt sprężyny spiralnej i odpowiednio uformowanych przez zagniecenie zewnętrznych warstw papieru.

Przygotowane elementy najczęściej naklejane są na zdobioną powierzchnię tak, że powierzchnia paska papieru jest w stosunku do niej prostopadła. Rzadziej z elementów skleja się samodzielne kompozycje dekoracyjne. Technika wywodzi się prawdopodobnie z jubilerskiej techniki filigranu.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Quilling