Cytat w Wikipedii, hasło: bielizna
Część bielizny jest ściśle przeznaczona do noszenia pod innymi ubraniami, podczas gdy inne (jak np. T-shirt czy szorty) mogą być noszone zarówno pod spodem jak i jako normalne ubranie.
Poza ochroną wewnętrznych warstw ubrania przed zabrudzeniem, bielizna jest noszona z wielu innych przyczyn, jak np. ciepło, komfort czy higiena. Bielizna jest często wykorzystywana do manifestowania skromności czy erotyzmu, czasami oba te cele są obecne jednocześnie.
Na bieliznę męską składały się kalesony, noszone już od wczesnego średniowiecza i z koszuli, używanej na wierzch (np. rubaszka). Aktualnie kalesony zastępowane są slipami lub bokserkami.
Kobiety nosiły majtki - w zależności od wieku i mody różnej długości i z różnego materiału oraz halki. Aktualnie do bielizny zalicza się również biustonosz. Spora część bielizny kobiecej służyła formowaniu sylwetki: fortugał, gorset, krynolina, panier.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Bielizna
Zamawianie odzieży termoaktywnej
Odzież termoaktywna produkowana jest przez te firmy, które zajmują się wyrabianiem różnego typu ubrań, w tym odzieży zimowej i sportowej. Dlatego podstawową odzież termoaktywną można spotkać w praktycznie każdym, większym sklepie odzieżowym. Może być ona także zamawiana w sklepach internetowych.
Taka opcja zakupu odzieży termoaktywnej wybierana jest przez osoby zapracowane lub takie, które w ostatniej chwili przygotowują się do jakiegoś wyjazdu typowo sportowego lub zimowego. Nie muszą wówczas martwić się wyjazdami do sklepów i poszukiwaniem potrzebnej im odzieży, ponieważ zamówiona przez nich odzież zostanie im dostarczona pod adres zamieszkania przez pracowników firmy kurierskiej nawet w kilka godzin po dokonaniu zakupów.
Rodzaje bielizny termoaktywnej w Wikipedii
Bieliznę termoaktywną dzieli się zwykle pod kątem tego jaki zapewnia ona komfort cieplny, gdyby zastosować ją bez pozostałych warstw ubraniowych. Zwykle czym większy komfort, tym jest ona grubsza i jednocześnie tym gorzej odprowadza wilgoć:
bielizna cienka - nie zapewnia sama prawie żadnego komfortu cieplnego, za to najlepiej odprowadza wilgoć - zalecana jest do intensywnego wysiłku fizycznego
bielizna średnia - zapewnia umiarkowany komfort i jednocześnie umiarkowanie dobrze odprowadza wilgoć
bielizna gruba - zapewnia dość duży komfort cieplny, ale słabo odprowadza wilgoć, dlatego stosuje się ją w sytuacjach wymagających pozostawania długo w nieruchomej pozycji - szyje się z niej np. specjalistyczne, wysokogórskie, jednoczęściowe piżamy1.
Oprócz tego niektóre rodzaje bielizny termoaktywnej zapewniają też, pewną minimalną ochronę od wiatru oraz ochronę antybakteryjną.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Bielizna_termoaktywna