Zanim zdecydujesz się na kolektory - kilka przydatnych informacji

ji trzeba jednak pamiętać o dobraniu odpowiednich paneli fotowoltaicznych czy słonecznych, dzięki którym będzie można zmaksymalizować ilość energii pobieranej ze Słońca w tych konkretnych warunkach. Jest to bardzo istotne, poniewa

Zanim zdecydujesz się na kolektory - kilka przydatnych informacji tanie baterie słoneczne

Jak umiejętnie zastosować kolektory słoneczne?

Kolektory słoneczne są w dzisiejszych czasach obecne w bardzo wielu gospodarstwach domowych. Przed zamontowaniem takiej instalacji trzeba jednak pamiętać o dobraniu odpowiednich paneli fotowoltaicznych czy słonecznych, dzięki którym będzie można zmaksymalizować ilość energii pobieranej ze Słońca w tych konkretnych warunkach. Jest to bardzo istotne, ponieważ dzięki temu możemy cieszyć się ekologiczną energią za niewielkie pieniądze, a wkład włożony w montaż i zakup instalacji fotowoltaicznej czy paneli słonecznych szybko się zwraca. Warto w tym względzie sięgnąć po fachową pomoc. Na rynku istnieje sporo firm zajmujących się właśnie tego rodzaju działalnością. Dzięki ich pomocy możemy być pewni, że ta inwestycja ma szanse na sukces.


Zalety paneli słonecznych

Energia słoneczna to sposób na uzyskiwanie energii z zupełnie darmowego źródła. W związku z tym, że produkowanie energii elektrycznej w tradycyjny sposób jest bardzo kosztowne, takie instalacje są niesamowicie opłacalne. Nic więc dziwnego, że to rozwiązanie cieszy się rosnącą popularnością i gromadzi coraz więcej zwolenników. Pozyskanie energii z darmowego źródła jest niewątpliwie olbrzymią zaletą tej technologii. Kolejną zaletą jest fakt, ze jest ona na miejscu przetwarzana w energię elektryczną, co jest niewątpliwie korzystne dla potencjalnego inwestora. Panele słoneczne pozwalają obecnie na ogrzewanie wody na bieżące potrzeby rodziny. Z kolei panele fotowoltaiczne pozwalają na wytwarzanie energii elektrycznej, która jednak jak na razie musi pokonywać drogę do elektrowni.


Fakt o fotowoltaice

Głównym surowcem do produkcji ogniw fotowoltaicznych jest wafel krzemowy, lecz nie amorficzny, ale krystaliczny. Pojedyncze ogniwo jest w stanie wygenerować prąd o mocy 1-6,97 W. W celu maksymalizacji uzyskiwanych efektów, ogniwa łączone są w moduły fotowoltaiczne (grupy ogniw w urządzeniu)1. Ogniwa są najczęściej produkowane w panelach o powierzchni 0,2 - 1,0 m?. Ogniwa te, przede wszystkim, są stosowane w technice kosmicznej. Ich zaletami są bezobsługowość oraz duża żywotność, gwarantowana na 25 lat. Oprócz tego są stosowane jako źródło zasilania samodzielnych urządzeń np. boi sygnalizacyjnych, świateł drogowych itp. Zaczynają również docierać do budowli i budynków, zwłaszcza tych oddalonych od sieci energetycznych.


Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Fotowoltaika